a cat sat in a hat
Jag har letat efter en hatt som känns fin att ha i höst och vinter.
Inget plommonstop och ingen med alltför mycket vidd i brättet. Blir det för mycket bredd, känner jag mig bara utklädd.
Jag vill att den ska bli som en del i min outfit, och inte bli huvudattraktionen (ha ha ordvits!) när jag kommer gående.
Den här kommer från Rachel Zoe och kan vara precis det jag är ute efter. Men hur sjutton ska jag få tag i den?
Är det nån som har sett nåt liknande i butik nu? Ni får väldigt gärna tipsa mig isf.
8 Replies to “a cat sat in a hat”
Comments are closed.


Du gillar inte den som Filippa K har?
Varför inte prova hattar här; det liger i Halmstad, Skånegatan tror jag. Du hittar unika hattar där iallafall som bara du kommer ha. Ha en bra dag!!
http://www.hattar-ramar.se
Jag har en liten fråga angående Pio Country Club… Har de fint spa och så också eller vad kan man hitta på om dagarna där? 🙂
Hej Minna! Hittade denna och tänkte på dig! Hoppas att det kan vara nått! http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/11729/en/zara-sales/11026/83056/HAT%2BWITH%2BSIDE%2BBOW
/ Malin
Jenny – tack för tipset!!
Flisan – har varit där några gånger, men lyckas alltid missa öppettiderna. Ska göra ett nytt försök dock!
Sofia – de har inget Spa i dagsläget, men det finns massa annat att göra. Pio CC är jätteduktiga på att skräddarsy program, eller erbjuda aktiviteter till sina gäster. Det är bara att maila dem och fråga vad de har för specialare för just Dig.
Malin – åh tack snälla!! ser ju jättefin ut!